Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Наші проекти та заходи

Волонтерський проект "Активне громадянство"

Донор: Виконавче агентство з освіти, аудіовізуальних засобів та культури, діюче на підставі повноважень, делегованих Комісією Європейського Союзу

Час реалізації: грудень 2013 – серпень 2015р.

Регіон поширення: Донецьк - Чернівці, Україна

Волонтерський проект "Активне громадянство" спрямований "пробудити" місцевих жителів, а особливо молодь, від байдужого ставлення до проблем суспільства, активізувати та зацікавити українців в участі у житті громади, залучити їх до організації громадських та благодійних заходів, волонтерської діяльності та добрих справ. 6 волонтерів із Польщі та Італії запрошені взяти участь у довгостроковому проекті в Україні. На базі приймаючої організації ГО «Центр Європейської співпраці» вони реалізовують свої власні проекти та працюють у наступних напрямках:

Освіта:
Волонтери навчають дітей, підлітків та молодь іноземним мовам, організовують тренінги для саморозвитку та особистісного росту, допомагають вчителям готувати та проводити позакласні заняття на теми дискримінації, гендерної рівності, терпимості, культурного розмаїття, а також активного відпочинку, здорового способу життя. Освітня діяльність в школах включає в себе ігри, дискусії, фільми та дискусії.

Ігри розуму у сучасному інформаційному просторі

Донор: Європейський молодіжний фонд Ради Європи

Час реалізації: Вересень – грудень 2014р.

Регіон поширення: Україна

Головна мета проекту: консолідація молоді з різних регіонів України та їх освіта у сфері прав людини, ненасильницького вирішення конфліктів та критична оцінка сучасного інформаційного простору.

Ідея проекту народилася під час драматичної ситуації, що склалася в Донецьку, на сході України.

Організатори проекту стверджують, що головна проблема сучасного українського суспільства є відсутність освіти з питань демократії і демократичних процесів, прав людини, відсутність навичок в управлінні конфліктами і критичного мислення. Сьогодні українці стикаються з інформаційною війною у ЗМІ, і багато з них не готові відрізнити інформацію від пропаганди. Дезінформація є засобом, за допомогою якого соціальні та політичні процеси, що відбуваються в Україні, вигідні для олігархії, зовнішніх агресорів та інших зацікавлених сторін, але не простим українцям. Справа в тому, що різні засоби масової інформації освітлюють ті ж самі події по-різному і це грає дуже велику роль у зростанні небезпечних настроїв та невдоволення в суспільстві.

Жива бiблiотека

Без змісту та розділів. Донеччанам запропонували почитати живі книги - всі охочі могли поспілкуватися з колишнім ув'язненим, інвалідом або ВІЛ інфікованим.

У залі живої бібліотеки замість полиць і шаф - стільці. Книги тут розмовляють і сміються. Світлана колишня наркоманка і її читачів найбільше хвилювало одне питання - порівнянна чи ця залежність з алкогольною та нікотинової?

Світлана, колишня наркоманка:
- Дуже-дуже маленький відсоток, тому що звичайно вона відрізняється. Не впевнена що розіб'ю якісь стереотипи, але те, що це стане зрозумілішим і наскільки це не потрібно, можливо я зможу когось від цього відвести.

У книгах немає змісту і розділів - лише живе спілкування. Одне видання можуть читати відразу кілька людей. Школярі Анатолій та Ігор вирішили поспілкуватися з гомосексуалістом і увійшовши до зали, свого героя вони відшукали тільки завдяки табличці, адже представляли хлопці його зовсім не так.

Освітня акція «Права дітей - дітям»

1 червня до Міжнародного дня захисту дітей громадська неприбуткова організація «Центр європейської співпраці» ініціювала освітню акцію «Права дітей - дітям» для учнів школи № 45 м. Донецька.

Цей захід проходив у форматі квесту, метою якого було дати базові правові знання учням 5-8-х класів та привернути увагу дорослого населення Донецька до проблем порушення прав дитини. Беручи участь у квесті діти виконували різноманітні завдання, такі як ребуси, юридичні рівняння, відповідали на запитання вікторини, складали пазли.

Учні старших класів взяли участь у заході в якості волонтерів, які допомагали організаторам на всіх етапах підготовки й самого змагання.

За підсумками квесту всі учасники та волонтери отримали

Ми в соцмережах

Партнери