Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Європейський кутовий удар по маргіналізації

  • PDF

Чи літо може бути без моря? Звичайно, ні. Ось і в черговому проекті Центру Європейської співпраці без моря не обійшлося. Цього разу ГО відправила своїх учасників на боротьбу із маргіналізацією аж у далеку Іспанію, в чарівне місто на узбережжі Коста Брави - Малграт-де-Мар. Проект був організований завдяки партнерській організації «Будинок слов’ян» за підтримки програми ЄС «Молодь у дії».

Протягом 10 днів, з 4 по 14 липня, українська група у складі 7 осіб, разом із молоддю з інших країн Європи (Угорщина, Хорватія, Сербія, Італія, Словенія, Польща) вчилися основ проектного менеджменту у соціальній сфері, розробляли власні проекти та організовували знайомство із різними культурами через міжкультурні вечори.

Катерина, лідерка групи: «На проекті в Іспанії в нашій групі було 2 лідера, але ми відповідали за різні аспекти поїздки. Я займалася придбанням квитків, а Ксенія відповідала за отримання візи. Ще не виїхавши із країни, ми трохи натерпілися від іспанського посольства, яке ніяк не хотіло відпускати нас до Іспанії. Але всі ці негативні моменти відразу забулися, коли ми прилетіли до Барселони. Вже с перших секунд ми відчули, що іспанці дуже привітливий народ. Вони дуже позитивні й багато посміхаються. Ми приїхали до місця проведення тренінгу раніше, тому мали можливість відвідати інші цікаві місця – середньовічну Жирону та Фігерас, місто, в якому народився С.Далі. Наша українська група була дуже згуртованою, тому якщо у нас видавалися вільні години, то ми намагалися проводити їх разом та з користю. Протягом проекту наша група брала участь у всіх заходах, що вимагали від нас організатори: ми розробляли проекти, вчили європейців традиційних українських танців, пригощали їх національної їжею, вчили української мови. Ми знайшли багато спільних рис між нами та іншими слов’янськими учасниками, тому завели багато друзів. Мені здається, що ми здобули загальну повагу, адже належно представили нашу організацію, а також Україну в цілому.»

Анна, учасниця проекту: «Це був перший раз, коли я брала участь у такому проекті, та найголовніше те, що цей досвід не розчарував, навпаки — мотивував, оскільки знайти недоліки так і не вдалося. Загальне враження від пережитого важко пояснити : на перший погляд ти - самотній і ніхто не бажає тебе якось підтримати чи мати з тобою справу взагалі, але через деякий час твоя прихильність до команди зростає, и вже в мить вони твої друзі, з якими ти не хочеш розлучатися та втрачати контакт. Ти також зустрічаєш багато файних представників інших країн і товаришуєш з ними обмінюючись досвідом й інтересами. Це так здорово! Виконуючи різноманітні завдання, обговорюючи важливі соціальні питання в команді, ти починаєш розуміти одну просту істину: хоч наш світ настільки великий, що не вистачить життя на його дослідження, ти завжди можеш знайти спосіб стати ближче до інших, зрозуміти їх проблеми, спосіб життя. Говорячи про навчальну частину проекту, мета якого полягала в підвищені рівня свідомості серед молоді щодо маргіналізації, слід сказати, що вона вдалася. Нескінченні семінари і дискусії серед груп-представників мали великий успіх. З упевненістю можна стверджувати, що це всім сподобалося ! У висновку, я хотіла б відзначити, що завдяки дружній співпраці організаторів і груп - представників з інших країн ми трішечки змінилися. Можливо для когось ці зміні незначні, непомітні, але я істотно відчуваю різницю. Звичайно, залишається ще багато речей для вивчення, але той досвід, який я набула протягом цього проекту – безцінний. Дякую за можливість відчути це!».

Наостанок зазначимо: приєднуйтесь до команди Центру Європейської співпраці, та досліджуйте нові країни й культури разом із нами!
Ми в соцмережах

Партнери