Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Жива бiблiотека

Без змісту та розділів. Донеччанам запропонували почитати живі книги - всі охочі могли поспілкуватися з колишнім ув'язненим, інвалідом або ВІЛ інфікованим.

У залі живої бібліотеки замість полиць і шаф - стільці. Книги тут розмовляють і сміються. Світлана колишня наркоманка і її читачів найбільше хвилювало одне питання - порівнянна чи ця залежність з алкогольною та нікотинової?

Світлана, колишня наркоманка:
- Дуже-дуже маленький відсоток, тому що звичайно вона відрізняється. Не впевнена що розіб'ю якісь стереотипи, але те, що це стане зрозумілішим і наскільки це не потрібно, можливо я зможу когось від цього відвести.

У книгах немає змісту і розділів - лише живе спілкування. Одне видання можуть читати відразу кілька людей. Школярі Анатолій та Ігор вирішили поспілкуватися з гомосексуалістом і увійшовши до зали, свого героя вони відшукали тільки завдяки табличці, адже представляли хлопці його зовсім не так.

Анатолій та Ігор, школярі:
- Ми думали, що він більше схожий на жінку. Це такий стереотип, але бібліотека щоб порушити стереотип, але відразу було не зрозуміти, що це був гомосексуал.

Серед книг є навіть іноземні, їх читають за допомогою живого словника, тобто перекладача. Лесбіянка Ірина приїхала з Болгарії, стати книгою дівчина погодилася не роздумуючи.

Ірина, книга з Болгарії:
- Я хочу, щоб до секс меншин в Україні ставилися толерантніше. Я помітила, що у вас з цим є проблеми. Людям варто бути більш відкритими і терпимими.

У кожного читача є всього лише 15 хвилин, до людей-книгам вишиковується черга, восьмикласниця Наталія хоче поспілкуватися з італійцем-волонтером. До нього дівчина записалася заздалегідь, оформивши формуляр, як це роблять у звичайній бібліотеці.

Наталія, читачка:
- Мені цікаво те, чим він займається. Я сама зацікавлена ​​в поїздках в різні країни і роботі там, його заняття мене теж цікавить.

Організатори живої бібліотеки задоволені своїм досвідом у Донецьку.

Ольга Борисенко, організатор живої бібліотеки:
- Нам сподобалася ідея і якщо читачам вона теж сподобається, ми будемо продовжувати. Можливо, ще зробимо живу бібліотеку і запросимо людей різних професій.

Цього разу найбільш читаються виявилися іноземні книги - італійський волонтер і болгарська лесбіянка. Всього живі книги шанували пів сотні Донеччан.

Анастасія Певна та Володимир Пільгук, Новини, телеканал "Донбас".


Ми в соцмережах

Партнери