Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Залучення молоді до покращення роботи механізмів демократії в Україні

Донор: Посольство Королівства Нідерландів в Україні

Час реалізації: грудень 2010- вереснь 2011

Регіон поширення: Донецька область

Ми довгий час намагаємося побудувати демократичне громадянське суспільство, але міжнародні правозахисні організації все частіше відмічають серйозні порушення прав людини в Україні. Проблема пасивності та низького рівня освіти з прав людини, звичайно, актуальна й для Донецького регіону, який є однією з самих густонаселених територій України. З одного боку кількість існуючих правозахисних організацій регіону дуже незначна, з іншого боку більшість населення регіону майже не компетентна у правових питаннях, громадяни не можуть відстояти власні інтереси, а головне навіть не здогадуються, що можна покращити демократичну і правову ситуацію в своїх громадах та країні загалом шляхом участі у лобіюванні законів на місцевому і державному рівнях.

Тому проаналізувавши цю ситуацію, громадська організація «Центр Європецської Співпраці» ініціювала проект «Залучення молоді до покращення роботи механізму демократії в Україні». Метою проекту є підвищити рівень обізнаності молоді про права людини та їх захист, покращити співпрацю громадян і правозахисних громадських організацій в Донецькій області.

В рамках проекту проводиться «Школа тренерів з прав людини» мета якої навчити учасників планувати та здійснювати ефективні дії на захист своїх прав та інтересів, а також створити команду мультиплікаторів для розповсюдження інформації та досвіду серед цільової аудиторії проекту.

Для старшокласників та студентів двічі на місяць активісти та волонтери організації проводять Дебат Клуб під час якого вони вивчають основні права людини та інструменти захисту своїх прав.

Для громадян міста працює Правовий Інформаційно-Консультаційний Центр, фахівець Центру надає безкоштовні дистанційні та персональні консультації, печатні матеріали, телефони гарячих ліній, контакти правозахисних НДО області всім зацікавленим.

На протязі усього проекту проводиться соціологічне дослідження на тему «Права які порушуються найчастіше у Донецькому регіоні».

Заходи передбачені проектом нададуть молодим громадянам впевненості у тому, що вони можуть захищати свої права та таким чином впливати на розвиток демократії в Україні, а також активізує людей до розвитку громадських організацій та співпраці з ними.

Більше інформації на сайті www.tvoiprava.dn.ua

Ми в соцмережах

Партнери