Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Уся Європа зустрілася у Рекоаро Терме

  • PDF

Уся Європа зустрілася у Рекоаро Терме
Маленьке італійське містечко Рекоаро Терме прийняло дуже цікаву групу гостей у червні місяці. Люди із дванадцяти європейських країн приїхали, щоб прийняти участь у проекті HumanitYouth, який був організований італійською організацією Studio Progetto з метою забезпечити культурний обмін досвідом та освітою у сфері мультикультуралізму. Загальною метою тренінгу є боротьба із расизмом та ксенофобією по відношенню до іммігрантів, змінити негативні відчуття на позитивні відносно іммігрантів, що базуються на розумінні історичних передумов імміграції, політичних та культурних коренів страхів та несвідомості суспільства

Наша країна була представлена двома волонтерами від нашої організації Центр Європейської Співпраці.

«Тремінар» - це термін який використовується організаторами, об’єднує тренінгові сесії з семінарами, які проводилися у затишному приміщенні готелю Trettenero в серці мальовничої гірської місцевості, що прийняв більше ніж 25 учасників проекту, які прибули із Арменії, Грузії, Чехії, Болгарії, Іспанії,Естонії, України, Беларусі, Албанії, Угорщини, та навіть Азербайджану.

Учасники мали прибути у Рекоаро у п’ятницю, але в той день відбувався страйк національних поїздів, який спричинив багато проблем та пригод. Але, у наступний день перелік гостей був поповнений людьми, які приїхали зранку.

Багато завдань було поставлено учасниками, одже тестувались їх здібності та точки зору. Вони змогли створити групу людей у перший день, що танцювали і співали понад 45 хвилин, навіть ще не знаючи імен кожного. Одне з найбільш цікавих завдань була вулична акція, метою якої було привернути увагу місцевих людей до проблем біженців. Також, нашим учасникам стала до вподоби акція по створенню соціальної реклами, що несла в собі мету привернення уваги до цільової групи-біженців. Тренери змогли примусити учасників аналізувати Декларацію Прав Людини дуже незвичайним та незабутнім чином. Під час зустрічі із біженцями, які змогли залишитися у живих, учасники були шоковані їхніми життєвими історіями і тим фактом, що Середземне море стало великим кладовищем. Більш ніж 3000 людей потонуло під час спроби перетнути море в спробі досягнути Європи лише торік.

Але, мабуть найбільш чутливим був момент останнього вечора, коли біженці із Сирії запросили на благодійну вечерю150 місцевих жителів, а також учасників проекту. Люди були оточені свічками, зробленими руками меню та неймовірно смачними домашніми сирійськими стравами, що супроводжувалося живою музикою, та дружньою атмосферою.

Крім того, була так само важлива частина проекту, як і процес навчання – це створення дружніх відносин між учасниками, що будуть продовжуватися навіть після закінчення проекту.

Всі учасники бажали віддати найкраще один одному в групі, а також насолоджувалися часом, проведеним з новими друзями з усієї Європи. То був дивовижний досвід для кожного.

Учасники тремінару мають велике бажання втілити усі отримані знання, щоб покращити ситуацію стосовно біженців та внутрішньо переміщених осіб в їхніх країнах.

Ми в соцмережах

Партнери