Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

«У пошуках втраченого універсалізму»

  • PDF

17 - 18 жовтня 2016 року в Берліні відбувся другий міжнародний форум «У пошуках втраченого універсалізму». Асоціація шкіл політичних досліджень при Раді Європи зібрала політиків, підприємців, освітян, лідерів громадських організацій, вчених, журналістів для глибокої розмови про роль цивільних зусиль у відродженні духу 1946-1950 років. Тоді, після двох світових війн виникла універсальна правосвідомість, яка знайшла відображення у основних міжнародних документах: Загальній декларації прав людини ООН, Статуті Ради Європи, Європейській конвенції з прав людини.

Сьогодні пропагандистська політизація досягла небезпечної межі, а накопичені протиріччя знаходять вихід в безперервному насильстві. Саме зараз важливо активізувати громадянський гуманітарний простір.

На майданчиках Форуму експерти обговорювали сучасні виклики демократії - проблеми корупції, міграції, націоналізму, питання історичної пам'яті, дихотомії війни і миру, свободи і безпеки. В даний час, коли ЄС переживає важкі часи, а розрив між ЄС і Росією зростає, Форум здатний служити мостом між громадянськими суспільствами Сходу і Заходу і засобом ведення громадянського діалогу в усій Європі.

Окремо просимо звернути увагу на текст Юрія Петровича Сєнокосова, який визначав всю тематику і специфіку Форуму. У додатку ви знайдете файл з текстом російською та англійською мовами.

Додатковий матерiал до статтi: http://center-ukraine.org.ua/files/attachment.docx

Ми в соцмережах

Партнери