Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Життя ЄВС волонтера у Норвегії

  • PDF

Почну з того, що цей волонтерський проект не був моїм першим досвідом проживання за кордоном, але моїм першим досвідом у Норвегії. Я прибула туди влітку у липні 2015 року і навіть тоді, коли мої друзі вдома скаржилися на спеку, тут її не відчувалося.

Норвегія, як країна чудово красива: самі норвежці жертвують багато чим, щоб оселитися у дерев’яному домі. Ось чому Осло це не звичайна столиця: тут ви можете знайти ідеальний баланс (або можна сказати співіснування) сучасних будівель і природи. Наскільки мені сказали, це, ймовірно, йде від норвезької історії та менталітету, щоб бути серед природи. Прямо зараз тут осінь, і я ніколи не бачила місця такого барвистого, як Осло в ці дні.

Люди тут дуже ввічливі і готові прийти на допомогу. Стверджують, що норвежці холодні, але звичайно, це не так, не просто почати спілкування і стати друзями з норвежцями, однак вони завжди допоможуть, якщо ти потребуєш допомоги. Майже всі говорять по-англійськи і, звичайно ж, ви завжди можете побачити норвежців, які займаються бігом і проводять лижні тренування. Дуже спортивний народ.

До чого треба пристосуватися:
Окрім всіх чудових речей, які я випробувала тут, було кілька з них, щоб звикнути:

1.Ціни. У якийсь момент часу я просто відмовився від порівняння стала набагато щасливішою людиною. Хоча існує загальна думка, що ціни тут до смішного високі, але, якщо ви застосовуєте фінансовий менеджмент в управлінні своїми витратами, ви можете легко вести скромне життя в Осло.
2. Різноманітність продуктів в магазинах. Розпещена соковитими українськими овочами і фруктами, я виявила, що якість цих продуктів досить низька у Норвегії. Крім цього цього розмаїття не вистачає. Однак тільки тут я мала можливість насолоджуватися лососем, який дешевше, ніж курка.
3. Темрява. Все продовжує говорити мені "чекай, поки не прийде зима ". І справді, ви вже можете відчувати себе менш енергійними, коли дні стають холоднішими і темнішими. Взимку норвежці зазвичай мають близько 4 годин денного світла, що є досить складним випробовуванням.
4. Культура не виділятися. Тут люди в основному носять чорний, сірий і білий одяг, а іноді ви відчуваєте, ніби всі вони є братами і сестрами. Відповідь лежить в менталітеті норвежців, де ніхто не повинен виділятися і кожен повинен бути однаковим.

Моя діяльність у Норвегії

Я працюю, як міжнародний вербувальник талантів для AIESEC в Норвегії. Я в команді з 4-ма іншими людьми. На національному рівні ми працюємо зі студентами з 5 головних університетів Норвегії (Університет Осло, Бізнес школа, Університет Берген і Університет Тронхейм) в місцевих підрозділах AIESEC. Мої товариші по команді з Румунії, Німеччини та Швейцарії. Я не можу бути більш щасливішою роблячи те, що я роблю, це дозволяє мені працювати в мультикультурній команді, отримувати професійні навички і розвиватися особистісно. Наша організація працює з різними компаніями та іншими неурядовими організаціями, що дозволяє молодим людям з усього світу, поїхати на стажування, які, як я знаходжу, є дуже схожі на те, що може запропонувати програма Erasmus +. Одна з головних речей, які мені подобаються у моїй роботі це бачити мету кожної моєї дії.

Я вважаю, що цей досвід допоможе мені отримати більш глибоке розуміння і зібрати кращі практики з такої країни, як Норвегія, для того, щоб я могла в подальшому продовжувати поліпшувати життя спільнот, які дійсно потребують допомоги і застосувати свої знання в Україні.

Ми в соцмережах

Партнери