Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Як далеко від “Дерева проблем” до “Дерева рішень”?

  • PDF

В рамках проекту “Твоя участь в процесі прийняття рішень” з 5 листопада по 29 листопада у м.Запоріжжя та м. Чернівці пройшли тренінги для 30 активістів зі всієї України.

Основними топіками тренінгу стали: активне громадянство та його значення у суспільстві, громадська участь у прийнятті рішень, види та форми такої участі; нормативно-правова база громадської участі у діалозі із владою. Під час навчального процесу молоді лідери, активні студенти вищих навчальних закладів, представники молодіжних громадських організацій та ініціатив у віці від 18 до 35 років отримали розуміння про механізми участі і принципи їх функціонування, навчилися аналізувати “кореневі” проблеми та шукати шляхи їх подолання, лобіювати ініціативи та відстоювати свою думку. Не менш важливо, що учасники тренінгу обговорили дієві форми співпраці із владою, знайшли партнерів та однодумців.

Завдяки отриманим, як теоретичним, так і практичним навичкам, наприклад під час гри-симуляції “Молодь в дії”, під час роботи у командах та, як наслідок численних діалогів, молоді активісти напрацювали проекти з різної тематики - починаючи від неналежного рівня викладання в університетах і закінчуючи відновленням архітектурних пам’яток Волині. Як результат - учасники отримали теоретичні навичики, які вони готові застосувати на практиці, та розроблені чернетки проектів, які завдяки майбутньому нетворкінгу та володінню відповідними інструментами імплементації, можуть бути успішно втіленими в життя.

Наразі проект триває і наступним завданням учасників є доопрацювання ідей, доопрацювання проектих заявок, налагодження співпраці зі стейкхолдерами, презентація проектів до місцевих громадських рад, подальша діяльність у вирішенні актуальних проблем суспільства. Нагальним залишається лише одне питання, як далеко підуть учасники після завершення тренінгів та консультацій, чи будуть плоди на “Дереві рішень”?

Проект “Твоя участь в процесі прийняття рішень” реалізовується Донецькою громадською організацією “Центр Європейської Співпраці” у співробітництві із Чернівецькою ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку”, Львівською ГО «За ЕКОрозвиток», Запорізькою ГО "Коло думок" при підтримці Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи.

Ми в соцмережах

Партнери