Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Ігри розуму у сучасному інформаційному просторі

Донор: Європейський молодіжний фонд Ради Європи

Час реалізації: Вересень – грудень 2014р.

Регіон поширення: Україна

Головна мета проекту: консолідація молоді з різних регіонів України та їх освіта у сфері прав людини, ненасильницького вирішення конфліктів та критична оцінка сучасного інформаційного простору.

Ідея проекту народилася під час драматичної ситуації, що склалася в Донецьку, на сході України.

Організатори проекту стверджують, що головна проблема сучасного українського суспільства є відсутність освіти з питань демократії і демократичних процесів, прав людини, відсутність навичок в управлінні конфліктами і критичного мислення. Сьогодні українці стикаються з інформаційною війною у ЗМІ, і багато з них не готові відрізнити інформацію від пропаганди. Дезінформація є засобом, за допомогою якого соціальні та політичні процеси, що відбуваються в Україні, вигідні для олігархії, зовнішніх агресорів та інших зацікавлених сторін, але не простим українцям. Справа в тому, що різні засоби масової інформації освітлюють ті ж самі події по-різному і це грає дуже велику роль у зростанні небезпечних настроїв та невдоволення в суспільстві.

Наглядний приклад цьому - східні регіони України, які переживають події безпрецедентної інтенсивності та масштабу.

Ми впевнені, що, якщо більшість людей мало би критичне ставлення до наданої їм інформації, якщо вони могли б аналізувати і порівнювати інформацію, було б менше проблем по всій Україні і у світі. У нинішній ситуації надзвичайно важливо підвищувати навички критичного мислення молодих людей, розвивати їх аналітичний підхід до інформації, що надходить від кожного ЗМІ, щоб сформувати об'єктивне ставлення молоді до поточних подій.

    Основні цілі проекту:
  1. Ознайомлення 22-ох українських активістів молодіжних організацій з методами аналітичного і критичного мислення. Використання їх на практиці; ознайомлення учасників з правами людини і національними механізмами їх захисту.
  2. Організація ознайомчих поїздок/обмінів між учасниками проекту.
  3. Створення команди активістів, які б продовжували здійснювати діяльність в своїх громадах і організаціях, поширювати інформацію і застосовувати отримані знання на практиці.
  4. Налагодження співпраці між активістами та організаціями з різних регіонів України задля того, щоб забезпечити рух України в сторону правового суспільства.

Інтерв'ю:

Ми в соцмережах

Партнери